Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rasy

 blood_elvesPřed pár lety Pohroma Nemrtvých vpadla do Quel'thalasu, hlavního města Vysokých Elfů, a dovedla je na pokraj zhouby. Vedeni zlým Nemrtvým Rytířem Arthasem, Pohroma zničila Sluneční studnu, čímž oddělila Elfy od zdroje jejich tajemné magie. Přestože jizvy, které po sobě Pohroma zanechala, jsou patrné, zbylí Elfové se spojili a převzali zpět velkou část své domoviny. Nazývajíc se Krvaví Elfové, tito chmurní přeživší se zavázali k znovuzískání jejich nesmírných sil, které kdysi ovládali.

 

orcsTato divoce vypadající humanoidní rasa se zelenou barvou kůže je nejvíce zastoupena v Azerothu. Automaticky jsou pokládáni za sadistické, nemyslící, čest neznající a bezcitné. Pochází z nelítostného světa jménem Dreanor (Outland), odkud je přivedl Temným portálem Medivh. V této době začala dlouhotrvající válka s lidmi. Ovšem ve svém světě bývali Orkové národem s šamansky zaměřenou kulturou. Zkorumpování klanů Plamennou legií však změnilo jejich chování a jen díky Thrallovi se znovu začali vracet ke kořenům své kultury. Nyní jen bojují o své přežití v našem světě.

 

taurenTaureni jsou obrovské krávy, které chodí po dvou nohách. Žijí na travnatých loukách Mulgore. Jsou silně spjati s přírodou a snaží se udržovat rovnováhu mezi divokou přírodou a silami jednotlivých elementů. I přes svoji velikost a obrovskou sílu jsou kultivovaným kmenově založeným společenstvím. Když jsou však ohroženi, chopí se zbraní a zašlapou nepřátele svými kopyty do země. Pod vedením svého vůdce Cairna Bloodhoofa se spojili s orky a bojovali spolu proti hrozbě Plamenné legie. Stejně jako Orkové, i Taureni se snaží nalézt klidný život.

 

trollsTrollové, obývající nesčetné množství ostrovů v jižních mořích, jsou známí pro temné rituály a mysticismus. Barbarství a pověrčivost k nim patří stejně jako nenávist k ostatním rasám. Avšak jeden kmen se zřekl svých temných bratří a přísahal věrnost Thrallovi. Ti pod vedením vychytralého Vol´jina obsadili Echo Isles a žijí v Durotaru po boku svých spojenců. Spřátelili se i s Taureny, ovšem nemrtvým pod vedením Sylvanas stale příliš nevěří.

 

undeadTi, kdož se osvobodili z područí Lich Kinga, se spojili pod vedením hraničářky Sylvanas. Svojí vlajku pověsili nad brány Lordaeronu a obsadili celé Tirisfal Glades. V temných kobkách pod městem se pracuje na vývoji moru, který má zničit vše živé. Odtud také vedou válku na život a na smrt s přisluhovači Lich Kinga.