Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profese

 

Profese

Co je to profese?

Profese je řemeslo nebo schopnost, kterou se hráči mohou naučit nezávisle na jejich rase, frakci, či povolání. První recepty, které naleznete jsou užitečné pro vytvoření výstroje pro začínající postavy s nižší úrovní. Někdo tvrdí, že jakmile budete schopni čelit nástrahám instancí a silným příšerám, věci, které budete nacházet, budou lepší než ty, které jste schopni vyrobit v rámci vaší profese, ale není to vždy pravda. Produkty profesí jsou často stejně mocné jako věci, které můžete najit, některé jsou zcela nedocenitelné a užitečné pro hráče všech úrovní. Nejvíce užitku budete mít v případě, že vaše profese budete pilně vylepšovat na nejvyšší hodnotu, jakou vám vaše momentální úroveň dovoluje. Velké schopnosti v dané profesi mohou být velmi užitečné a výnosné. Profese jsou rozděleny na dva typy: primární a sekundární. Můžete současně umět pouze dvě hlavní profese, ale libovolný počet vedlejších.

Primární profese

Z primárních profesí můžete umět pouze 2.

Alchymie (Alchemy)

Alchymista smíchává byliny a různé magické ingredience a vytváří z nich všemožné posilovací elixíry nebo lektvary, kterými se mohou hráči zotavovat z nemocí, urychlovat uzdravování zranění z bojů nebo posilovat mysl. Alchymie je užitečná profese pro všechna povolání. Bojovníci ocení elixíry zvyšující obratnost, sílu, odolnost a velké množství lektvarů, kterými se mohou léčit. Kouzelníci zase elixíry zvyšující sílu jejich kouzel, manu nebo její regeneraci.

Kovářství (Blacksmithing)

Kováři berou od těžařů pruty z všemožných kovů a vytvářejí z nich bytelné zbroje a nebezpečné zbraně. Existuje mnoho unikátních zbraní a zbrojí, které se nedají nikde koupit nebo nalézt, pouze ukovat kovářem.Kováři umí vytvořit zbraně na blízko, kovové nebo dokonce plátové zbroje a různé věci důležité pro jiné profese, například hůlky pro enchantery. Dále mohou vytvořit speciální brousky a závaží, které se dají použít pro vylepšení vašich zbraní nebo paklíče pro odemykání truhel. Kovářství je vhodná profese zejména pro válečníky, paladiny, šamany a lovce, kteří ocení ukované zbroje a zbraně.

Očarovávání (Enchanting)

Očarovávání je profese, díky které hráči mohou očarovávat nebo dokonce vytvářet předměty, které budou poté nositele posilovat. Většina profesí je produktivní od samého počátku, avšak očarovávání vyžaduje značné investice a zdokonalování se než bude vynášet peníze nebo bude řemeslníkovi nějak užitečná. Na druhou stranu jsou enchanteři velmi žádaní. Enchanteři používají magické formule k očarovávání zbraní a zbrojí, které se vlivem očarování stanou mocnějšími a mnohem užitečnějšími.

Inženýrství (Engineering)

Inženýrství je profese, díky které mohou hráči vytvářet různé vynálezy s užitečnými a často zcela nepředvídatelnými efekty. V první řadě inženýři mohou vytvářet různé výbušniny a granáty. Dále je možné vytvářet věci jako elektrické kabely, se kterými je možné oživovat jiné hráče, předměty zvyšující magické odolnosti, bojové roboty a v neposlední řadě pušky. Inženýrství je profese užitečná pro všechna povolání, ale většina produktů vyžaduje k použití znalost této profese.

Kožedělnictví (Leatherworking)

Kožedělnictví je profese, díky které mohou hráči z kůží ušít jak jinak než kožené zbroje, pláště, batohy, toulce a pokročilí řemeslníci i mailové zbroje. Tato profese je užitečná převážně pro nositele koženého a mailového brnění, tedy druidy, rogue, šamany a huntery.

Krejčovství (Tailoring)

Krejčovství umožňuje hráčům tkát nitě, vytvářet a barvit látky a šít z nich lehká brnění vhodná pro mágy, warlocky a priesty. Dále umožňuje šít batohy, trička, róby a dokonce i společenské šaty pro zvláštní příležitosti.

Šperkařství (Jewelcrafting)

Díky této profesi můžete vyrábět různé šperky, drahokamy, prsteny, náhrdelníky a další věci, kterými si můžete vyzdobit vaše itemy a tím pádem i zlepšit.

Bylinkářství, těžení a stahování kůží (Herbalism, Mining, Skinning)

Všechny tyto profese slouží ke sbírání materiálů nutných pro výše popsané profese, těžení poskytuje důležité kovy pro kovářství a inženýrství a drahé kameny pro další profese. Herbalismus poskytuje byliny pro alchymii a stahování kůží získává kůže pro kožedělnictví a někdy jsou kůže potřeba i pro inženýry.

Sekundární profese

Sekundární profese můžete umět všechny.

První Pomoc (First Aid)

Umožní vytvářet z nalezených látek léčivé obvazy různých kvalit, kterými může hráč léčit po boji svá zranění. Dále je možné vytvářet protijedy.

Rybaření (Fishing)

Umožní hráči chytat ryby, z nichž některé jsou užitečné v profesích jako na alchymie(na různé lektvary) nebo ve vaření, na přípravu různých pokrmů.

Vaření (Cooking)

Umožní hráči připravovat různá jídla, od obyčejných pokrmů po lahůdky, které dokonce po určitou dobu zvýší některý z atributů hráče!