Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní města

 orgrimmarMěsto bylo pojmenováno po legendárním vůdci orků Ogrimu Doomhammerovi. Je hlavním sídlem této rasy v jejich nové domovině. Mocné hradby chrání kaňon, ve kterém najdeme šamany hledající moudrost i válečníky cvičící se v obrovské aréně. Všichni se zde snaží udržet si těžce vybojovaný domov a připravit se na nástrahy budoucnosti.

 

silvermoonToto město bylo postaveno Vysokými elfy ve starověkém stylu Kaldorei. Přečkalo různá období, přežilo Arthasův vpád, přežilo Plamennou Legii a další nebezpečí. Krvaví elfové se po své výpravě vrátili a znovu se tu zabydleli. V tomto městě se nachází jedny z nejlepších magických univerzit a mágů vůbec.

 

thunder_bluffNa vrcholku čtyř pahorků v travnatých pláních Mulgoru je postaveno hlavní město Taurenů. Ti z něj vytvořili místo, kde se setkávají kupecké karavany, potulní řemeslníci i mistři jiných oborů. Lovci vracející se z plání zde najdou přístřeší, úkryt a požehnání od šamanů a druidů. Pod vedením Cairna Bloodhoofa je město dřevěných lávek, podlouhlých stanů, obrovských větrných mlýnů a barevných totemů, místem klidu a míru.

 

undercityHluboko pod ruinami bývalého hlavního města Lordaeronu se v královských kryptách usídlili nemrtví. Po odchodu prince Arthase na mrazivý sever se vlády ujala Sylvanas Windrunner, která z tohoto místa udělala hlavní základnu pro boj s pomocníky Krále lichů. Smrduté kobky, prastaré hrobky a bludiště katakomb, to vše dokáže vnést strach do srdcí všech živých, kteří se odváží vstoupit.

 

shattrathPo nelítostné bitvě s Burning Legion (Plamennou Legií) a jejím zničení se znovuobnovené město Shattrath stalo kolébkou světla a útočištěm pro všechny národy a rasy. Pod bdělím dohledem Naaru, znamými také jako The Sha'tar, se dva znepřátelené klany ve měste (Aldors a Scryers) zavázali k příměří. Jejich spojená síla, posílena hrdiny Aliance a Hordy, se připravuje na útok na síly ovládající Burning Legion, Illidiana Stormrage a Kael'thase Sunstridera.