Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povolání

 druidDruidi jsou ochránci světa a páni přírody s velkým rozsahem schopností. Jsou to silní healeři, umí léčit jedy a oživovat mrtvé spolubojovníky. Také ovládají sílu přírody, povolávají sílu nebes, posílají na nepřátele hejna hmyzu a přidržují své protivníky na místě kořeny. Mimo to se umí proměňovat do medvěda, kočky a lachtana, čímž získávají výhody v boji a při cestování. Jsou zkrátka univerzálním povoláním s mnoha způsoby hraní.

 

hunterHunteři neboli lovci jsou výborní střelci, jsou schopni zabít nepřítele na dálku lukem či puškou. Mohou pokládat pasti a stopovat nepřátele. Jejich velkou výhodou je schopnost ochočovat si zvířata, která pak bojují po jejich boku. Mohou nosit vše kromě plátových brněni a bojovat dvěma zbraněmi současně.

 

mageMágové používají element ohně, ledu a arkany ke zničení či neutralizaci nepřítele. Nejlépe jim jde dávat velké množství zranění na dálku, ať již na jeden či více cílů, podporovat kouzelnické schopnosti ostatních, vytvářet jídlo a pití a otevírat portály na různá místa po celém světě.

 

paladinStrážci světla a obránci aliance. Paladinové podporují své spojence božskými aurami a požehnáními. Díky brnění ustojí i těžkou bitvu, při které léčí a oživují spojence. S obouruční zbraní, stuny a ničením nemrtvých nepřátel, jsou dobrými bojovníky. Jejich hlavním cílem je přežít svého protivníka.

 

priestPriesti jsou mistři v léčení a zachraňování. Mezi přednosti patří oživování mrtvých spolubojovníků, jejich rychle léčení a zaštítění proti zranění. Nemají jen obranná a posilující kouzla, ale umí také použít sílu světla či stínu ke zničení nepřátel. Hodí se do každé skupiny ať už na léčení nebo zraňování.

 

rogueRoguové dělají velká zranění v krátké době svým nepřátelům. Jejich nevýhodou je maximálně kožené brnění. Mezi jejich specializace patří schováváni se do stínu, přepady ze zálohy a skryté procházení kolem nepřátel a rychlý útěk z nebezpečných situací. Pro podporu svých schopnosti vytváří jedy na zbraně s velkou škálou účinků.Ve skupině se uplatní pro zraňování, otevírání dveří, truhel a hledání pastí.

 

shamanŠamani jsou mystičtí vůdci kmenů a klanů. Jsou mistry v práci s elementy, v kouzlení a vyvoláváním totemů, které posilují a léčí. S masivní obouruční zbraní podpořenou vlastními kouzly dokáže šaman rozmlátit nepřítele na kaši. Jsou univerzální díky schopnostem léčení a oživováni spolubojovníků a používání sil elementů formou blesku.

 

warlockWarloci jsou mistři temné magie, ohně a démonických sil. Své protivníky oslabí prokletími, vyšlou na ně své démonické miláčky a dorazí některým ze svých útočných kouzel. Mohou ostatním vykouzlit kameny, které je vyléčí či přivolat spolubojovníky démonickým portálem.

 

warriorVálečníci jsou velmi odolní, zakovaní do plátových brnění a schopni rozmlátit vše, co jim přijde pod ruku. Svými pokřiky posilují přátele a oslabují ostatní. Mohou útočit na více cílu najednou, dávat velká zranění obouruční zbraní či vykrýt svým štítem většinu ran. Válečník je základem pro skupinu jdoucí splnit těžké úkoly a přežít.